Historie restaurace

H1

Hostinec U Zlaté lípy se jako jeden z mála podniků může pyšnit svou vlastní historií, nejen že pamatuje nejednu zlatou éru naší bohaté historie, ale odjakživa se zde také vařila poctivá kuchyně. A i my se snažíme dostát této tradici a provozovat kulinářské řemeslo poctivě, s láskou a pečlivostí- o čemž se můžete sami přesvědčit.

H2

Hostinec dostal své jméno podle památné lípy, která u něj roste a u níž se nechali zvěčnit i jedni z prvních majitelů podniku, a to na dobové fotografii, kterou dnes hrdě vlastníme díky vlastnímu zájmu o historii hostince. U Zlaté lípy se vždy provozovalo kulinářské řemeslo a pohostinství, provozovatelé hostince s jejich rodinami i zaměstnanci se zde střídali s různými epochami dějin a prožívali tu i své vlastní osudy.

H3

A ani dnes na jejich oddanost pohostinství nezapomínáme a udržujeme osobní kontakty s rodinou původních německých majitelů. Nadále tak pátráme po hlubší historii našeho hostince. U Zlaté lípy se tak střetává tradice našich babiček - zlatých časů staročeské kuchyně s moderním zaujetím pro přípravu a servírování jídel i obsluhu hostů.

slider slider slider slider slider

Máte rádi domácí kuchyni? Stýská se Vám po nedělních obědech u babičky? Zavítejte k nám.

 

Prostory restaurace i salónku jsou vhodné i k pořádání firemní večírků, svatebních obědů, obchodních schůzek, či přednášek.

 

Golfový driving range zdarma

Útulná nekuřácká restaurace s penzionem se 120ti letou tradicí

Malebný interiér a letní terasa s výhledem na zříceninu hradu Ralsko